درباره اپراتور آی‌تی‌ساز

درباره اپراتور آی‌تی‌ساز

کارگزار رسمی شبکه فناوری و نوآوری ایران

اپراتور آی‌تی‌ساز و تحولات ارائه خدمات کشوری

امروز، بی‌شک با مجموعه‌ای از تحولات و تغییرات بنیادین و اساسی در نظام ارائه خدمات در کشور مواجه هستیم. پر بیراه نخواهد بود اگر از آن با عنوان “انقلاب فناوری در مجموعه خدمات در ایران” نام برد. انقلابی که دیگر گریزی از آن وجود ندارد و هر گونه کندی و سستی در پذیرش آن ما را در یک دوراهی فرصت و تهدید قرار می‌دهد.

(تهدید) از آن جهت که در صورت تعلل و به روز نشدن ارائه خدمات به مردم عزیزمان باعث نارضایتی اجتماعی و از بین رفتن سرمایه های اجتماعی و اعتماد به حکومت و دولت خواهیم شد. موضوعی که سال‌ها با کندی باعث نظام بروکراسی کشور شده است.

(فرصت) از آن جهت که با توجه به تجربیات سنوات گذشته در پذیرش الزامات و زیرساخت‌های مبتنی بر فناوری‌ها و دیدن اثرات بسیار زیاد آن در رشد کشور، حال به این باور رسیده‌ایم که خود با اتکا به توانمندی انسانی، نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و راهکارهای بومی و مورد نیاز در داخل، می‌توانیم نظام فناورانه خدمات هوشمند مقتدر را به منصه ظهور بگذاریم.
تاکید می‌شود که در معماری نظام جدید خدمات هوشمند در ایران، با توجه به راهکارهای کلان مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و تحمیل تهدیدهای احتمالی کسانی که بدنبال شفافیت نیستند، بی‌شک “هوشمند سازی خدمات” کلیدواژه و زیربنای این معماری نوین محسوب می‌شود.
در کنار تمام این موارد، امروزه دنیا به سمت استفاده حداکثری از فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در تمام عرصه‌ها از جمله ارائه خدمات در حال حرکت است که فلسفه این تحولات بر کاهش هزینه، ارایه سریع‌تر خدمات، تدوین خدمات نوین، مبارزه با فساد اداری و مزیت‌های بی‌شمار دیگر استوار شده است.

سرویس مخصوص دفاتر پیشخوان خدمات دولتی از اپراتور آی‌تی‌ساز

مجموعه آی‌تی‌ساز با درک این تحولات، فرصت‌ها در حوزه ایجاد و توسعه خدمات الکترونیک و با رویکرد فراهم آوردن رفاه و دسترسی راحت هموطنان به خدمات دولتی و غیر دولتی به صورت غیر حضوری در قالب ارائه زیرساخت اجرای خدمات در اپلکیشنهای موجود کشور(همراه هوشمند) و حضوری در دفاتر خدمات الکترونیک و دفاتر پیشخوان و دفاتر ictروستایی، فعالیت خود را آغاز نمود.

دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی (12هزار دفتر پیشخوان خدمات دولت شهری و روستایی)، به دفاتری اطلاق می‌شود که دولت مجوز ایجاد آنرا با سرمایه گزاری بخش خصوصی برای ارائه‌ی خدمات الکترونیک به متقاضیان، در سطح کشور ارایه کرده است. تمام دستگاه‌های اجرایی دولتی موظف هستند کلیه خدمات برونسپاری شده خود را از طریق این دفاتر ارائه دهند. این دفاتر با نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور ایجاد و اداره می‌شوند.
دفاتر پیشخوان دولت در واقع تکمیل کننده برنامه دولت الکترونیک در کشور می‌باشند و با این وجود نبود بستری رقابتی برای ارائه هرچه بهتر خدمات به هموطنان عزیزمان باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده بسیاری برای بهره‌مندی از خدمات برای هموطنان و بالطبع آن دفاتر پیشخوان گردیده بود.

اسناد بالادستی و مجوزات شرکت توسعه اطلاعات و ارتباطات آتی ساز ( اپراتور آی تی ساز )

مصوبه هیات محترم وزیران به تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ بشماره ۶۶۱۱ و بتاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ بشماره ۱۰۵۸۱۶ در معرفی کارور ( اپراتور ) تامین خدمات الکترونیک دستگاه های اجرایی دولتی توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور و تامین کنندگی دفاتر خدمات دولت و ict روستایی ،
شرکت توسعه اطلاعات و ارتباطات آتی ساز ( آی تی ساز ) شماره ملی ۱۴۰۰۸۰۱۹۷۰۰ ، بعنوان تامین کننده خدمات کلیه دستگاه های اجرایی دولتی، خصوصی و قوه قضائیه با مجوز سازمان تنظیم مقررات بشماره ۱۰۰/۸۳۶۹۹ ( درج شده در پرتال سازمان تنظیم مقررات ) انتخاب و بر اساس ابلاغیه بشماره نامه 100/1702 ، آی تی ساز به کلیه سازمان ها و دستگاه های اجرای توسط سازمان تنظیم معرفی گردیده است .

همچنین بر اساس ماده ۶۵۵ آیین دادرسی کیفری ابلاغی ریاست محترم قوه قضاییه و به شماره پروانه ۹۰۰۰/۲۶۹۳۳/۵۵۰ بعنوان اپراتور خدمات الکترونیک قضایی و احراز هویت مراجعین خدمات قوه قضاییه ( ثنا ) نیز تعمیم یافت .

به آگاهي مي‌رساند اپراتور آی‌تی‌ساز پس از گذراندن تست‌های گوناگون و گواهی‌های صادر شده، سرانجام بعنوان تأمین‌کننده خدمات دولتی و غیر دولتی با مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات راديويي و سازمان فناوری اطلاعات انتخاب گردید.
به همین جهت در خصوص دسترسی متقاضیان به کلیه خدمات بخش عمومی، دولتی و بخش غیردولتی به خدمات و امکانات کلیه ادارات و سازمان‌های دولتی از طریق دفاتر پیشخوان دولت شهری و روستایی و برونسپاری خدمات توسط ایشان و به منظور تسهیل در خدمت‌رسانی، اشتغال زایی و کارآفرینی بهینه جوانان، یکپارچه سازی شبکه ملی اطلاعات، پنجره واحد ارائه خدمات دولتی و غیر دولتی توسط اپراتور آی‌تی‌ساز ایجاد گردید.

تفکر اپراتور آی‌تی‌ساز

بیانیه و ماموریت

ماموریت اپراتور آی‌تی‌ساز دستیابی به اولین مرکز نوآوری حوزه خدمات دولتی و غیر دولتی(شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فعالان حوزه خدمات)

چشم انداز

دسترسی آسان به خدمات در سراسر کشور و همچنین صادرات خدمات الکترونیک توسط اپراتور آی‌تی‌ساز

استراتژی

اصول مدیریت پروژه و عملیات اجرایی پروژه اپراتور آی‌تی‌ساز بر این اساس است:
1. سامانه مدیریت و اجرای خدمات دولتی و بخش خصوصی در دفاتر تخصصی (پیشخوان دولت، ictروستایی و ….)
2. سامانه جامع نظارت بر خدمات دولتی و بخش خصوصی در دفاتر تخصصی
3. توسعه و ایجاد استارت‌آپهای حوزه خدمات
4. انجام کلیه خدمات آنلاین در همراه هوشمند
5. انجام api marketing حوزه خدمات برای اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مورد تقاضا

خدمات ما

1. جذب و تبديل ايده ها، ابتكارات و نوآوري ها و استارت آپ ها به توليد و مشاغل پايدار
2. فناوري طرح هاي علمي و مطالعاتي، توانمندسازي دانش آموختگان و نخبگان به منظور ورود به فضاي كسب و كار
3. هدايت و سمت دهي در جهت نوآوري ها و توليد فنآوري هاي برتر
4. ارائه مشاوره هاي مديريتي استعداديابي نخبگان
5. مطالعه و طراحي و مشاوره و انتقال تكنولوژي و مديريت

6. ارايه خدمات اينترنتي و اينترانت
7. برنامه نويسي، طراحي صفحات اينترنتي
8. ايجاد و بهره برداري از طرحهاي مختص به دفاتر خدمات ارتباطي و تجهيزات ارتباطي
9. ايجاد درگاه ها و پورتالهاي اطلاع رساني و سازماني
10. پشتيباني شبكه داده ها
11. توليد و پشتيباني نرم افزارهاي سفارش مشتري، توليد و فروش و پشتيباني بسته هاي نرم افزاري
12. انجام خدمات برنامه ريزي و كنترل پروژه و خدمات
13. مهندسي ارزش و مطالعات امكانسنجي و توجيه پذيري فني و اقتصادي طرحهاي انفورماتيكي
14. اجراي طرحهاي جامع فن آوري اطلاعات و ارائه راه حلهاي ارتباط با اينترنت جهت سازمانها
15. شركت در نمايشگاههاي رايانه اي داخلي و خارجي
16. شركت در مناقصات و مزايدات داخلي و خارجي
17. اخذ و اعطاي نمايندگي از شركتهاي رايانهاي داخلي و خارجي اعم از نرم افزار و قطعات
18. ايجاد شعب و دفاتر در داخل و خارج از كشور
19. انعقاد قراردادهاي همكاري و مشاركت با اشخاص حقيقي و حقوقي داخلي و خارجي
20. دريافت وام و تسهيلات مالي و اعتباري اعم از ارزي و ريالي
21. خريد و فروش و واردات و صادرات خدمات فني و مهندسي
22. آموزش دورههاي تخصصي در زمينه آي تي و آي سي تي و در زمينه تجارت الكترونيک و تشكيل كلاسهاي آموزشي در زمينه رايانه در داخل و خارج ازكشور
23. تامين نيروي انساني متخصص در زمينه موضوع فعاليت شركت
24. خريد و فروش سيمكارت
25. صادرات و واردات كليه كالاهاي مجاز بازرگاني

درباره اپراتور آی تی ساز

مشخصات ثبتی و سرمایه اپراتور آی‌تی‌ساز